Danışmanımız

25 Yılı aşan kariyerine Saç Bakımı ve Güzellik Uzmanı olarak başlamış ve 14 yıl kendisine ait güzellik merkezinin işletmeciliğini yürütmüştür.

Güzellik sektöründe kariyerinin bir bölümünde güzellik salonları zinciri uygulama ve eğitim müdürlüğü yapmıştır.

Güzellik ve kozmetik sektöründe de mesleki çalışmalar (saç yapımı ve bakımı, plastik makyaj, kalıcı makyaj, sinema & tv saç ve makyajları) yapmıştır.

Sonrasında kariyerini çeşitli yerel ve ulusal tv kanallarında sunuculukla devam ettirmiştir.

Üniversitelerden gelen talep doğrultusunda akademik kariyerine Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı’nda öğretim görevlisi olarak başlamış ve aynı zamanda program başkanlığını da 10 yıl sürdürmüştür.  Halen üniversitelerde ve (MEM) mesleki eğitim merkezlerinde dersler vermeye devam etmektedir.

Saç Bakımı ve Güzellik Programı’nda akademisyenliğe devam ederken üniversite bünyesinde Sürekli Eğitim Merkezi koordinatörü olarak da görev yapmış ve bu merkezde (Yüksek Düzey Saç Kesimi, Kalıcı Makyaj vb.) dersler vermiştir.

Yine kariyeri boyunca sayısız sosyal sorumluluk projesini bizzat organize etmiş ve aktif olarak kendi de katılım sağlamıştır.

Çeşitli belediyelerle koordineli olarak eğitim ve üniversite tercih danışmanlığı projelerini yürütmüştür. Bu çalışmalarda binlerce öğrencinin tercihleri sırasında destek olmuş ve sevgilerini kazanmıştır. Başta Türkiye’nin en iyi sinema okulu olan Ortadoğu Sinema Okulu olmak üzere çeşitli projelerde (Rumeli Üniversitesi Florya Yerleşkesi Projesi vb.)  bir çok üniversite ve  köklü firmaya danışmanlıklar vermeye devam etmektedir.

Bu çalışmalarının yanı sıra güzellik ve estetik alanlarında kariyer yapmak isteyenler için marka danışmanlığı, reklam danışmanlığı, sosyal medya danışmanlığı, imaj ve stil danışmanlığı, medikal estetik danışmanlığı yapmaktadır. Kariyeri boyunca medikal estetik ve güzellik, saç bakımı, kuaförlük ve estetisyenlik sektörünün liderleri ile çalışmış ve danışmanlıklar yapmıştır.

Yıllar içinde edindiği tecrübe ile Suzan Çolak; güzellik, medikal estetik, kuaförlük ve berberlik alanlarında eksikliği hissedilen yeniden yapılanmayı sağlamak ve sektörün talep ettiği eğitimli ve nitelikli personel ihtiyacını karşılamak ve ayrıca hayat felsefelerinden biri olan “sürekli ve sürdürülebilir profesyonel eğitimi” verebilmek için çeşitli eğitim kurumları ve firmalarla çalışmalarını sürdürmektedir.

Üniversitelerde güzellik ve estetik alanında dersler vermeye devam etmekle birlikte; danışmanlık, işe yerleştirme, iş geliştirme, kariyer yönetimi, uygulama gibi pek çok alanda çalışmalar yapmaktadır. Aktif çalışma hayatı içinde olan uzmanlar için de cilt bakımı, güzellik, mesleki uygulama, medikal estetik, kozmetik eğitimi vermeye ve uluslararası sertifikasyon programı ile mesleki eğitim merkezlerinde ustalık ve kalfalık dersleri vermeye devam etmektedir.

MEB’e bağlı meslek edindirme kursları ve bazı belediyeler ile eğitim projeleri gerçekleştirmektedir.

Güzellik endüstrisinde en üst sıralarda yer alan ve protez saç alanında yoğun talep gören Oluşum Protez Saçlandırma Merkezi bünyesinde profesyonel uluslararası eğitimler vermeyi hedeflemekte ve Oluşum Protez Saçlandırma Merkezi’ne ait ürünlerin Türkiye distribütörlüğü kapsamında Oluşum Protez ekibiyle birlikte reklam ve imaj danışmanlığı, satış, dağıtım, pazarlama ve teknik destek konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca Suzan Çolak faaliyetleri ile ilgili bildirimlerini ve sektör ile ilgili yorumlarını blogunda paylaşmaktadır.