Nasıl Uygulanır?

Gür saçlara sahip olmayı herkes ister. Ama maalesef insanlar bazen fizyolojik veya psikolojik problemlerden dolayı saçlarını kaybedebilirler. Bundan dolayı kendinize olan güveninizi kaybetmenize gerek yok. Çünkü Oluşum Protez ile ameliyatsız ve acısız olarak kısa sürede saçlı görüntünüzü geri kazanabilirsiniz. Çeşitli sebeplerden dolayı saç ekimi operasyonlarının risklerini göze almak istemeyen ama saç kaybı sorunu yaşayan kişiler protez saç ile çözüm bulmaktadır. Saç protezin uygulanmasından önce uzmanlar tarafından saç örnekleri alınır ve analiz edilir.

Sonrasında kişinin yaşı, alın yüz ve baş yapısı dikkate alınarak uygun bir saç modeli tasarlanır. Bu aşamadan sonra bilgiler üretim merkezimize iletilir ve burada protez saç hazırlanır. Uzmanlarımız tarafından özel merkezimizde saç protezi uygulaması yapılır. İşlemler takriben 1,5 saat kadar sürmektedir. Saç protezi ne üzerine uygulanan cilde ne de saçlara zararlı değildir. Yalnızca bir seans ile gür saçlı görüntünüze kavuşabilirsiniz. Protez uygulandıktan sonra kişiler sosyal aktivitelerinden veya yaşamlarından kısıtlanmazlar. Bundan dolayı kullanıcılar banyo yapabilir, saçlarını yıkayabilir, spor yapabilir ve hatta denize girebilirler. Doğal saç ile protez saçı birbirinden ayırmak imkansıza yakındır.

ÜÇ ADIMDA ÇÖZÜM


Ölçüm: Saçlandırma uygulama prosedürünün ilk adımında kusursuz bir şekilde ölçüm alabilmek, sürecin ilerleyen adımlarını da sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için kritik öneme sahiptir. Bu adımda biyometrik saç tasarımı saç kaybı olan alana göre şekillendirilir. Bölgesel saç sıkılığı belirlenir. Saç özellikleri ve yapısı (renk, kalınlık, uzunluk, dalga uzunlukları vb.) bu adımda belirlenir.

Yerleştirme: Uygulamanın başarısı büyük oranda ölçüm ve üretim adımlarına bağlıdır. Bu adımda sizin için özel olarak tasarlanmış saç protezinin özel bakım ürünleri kullanılarak yerleştirilmesi gerekmektedir.

Tasarım: Son adımda kişinin yüzüne uygun bir saç kesim uygulaması ile saçsız alanlarınızla vedalaşırsınız. Bu noktada doğal bir görünüm sağlamak için dikkat edilmesi gereken en önemli husus saçlandırma merkezimizin uzmanları tarafından size uygun saç kesiminin kusursuz bir şekilde uygulanması olacaktır. Son adımın tamamlanmasında ve saç protezinizin kullanımında profesyonel saç kesimi kritik öneme sahiptir. Merkezimizde bulunan alanında deneyimli uzmanlarımız bu aşamada size destek olacaklardır. Saçlarınızın doğal görünüme sahip olması için bu adım çok önemlidir.