Protez Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Saç protezi, günümüzde saç dökülmesi problem için kullanılan çok amaçlı çözümlerden biridir. Cerrahi saç ekiminden daha uygun ve uzun dönemde daha kalıcı bir alternatiftir.  Herhangi bir ağrı, sızı olmayan bir uygulamadır.

Doğal estetik sonuçlar elde edilen saç protezi pek çok kadın ve erkek tarafından tercih edilmektedir. Halk arasında cerrahi olmayan saç ekimi diye de bilinir.

Son zamanlarda saçlandırma hizmetleri oldukça popülerleşmeye başladı. Yapılan araştırmalara göre insanların %50’si hayatlarının bir döneminde saç kaybı problemi yaşıyorlar.

Bunun için bir ürün alıp bu sorundan kurtulmak oldukça kolay olmasına rağmen doğru teşhisin koyulması bu süreçte büyük öneme sahip. Saçlandırma hizmeti alırken dikkat etmeniz gerekene dört ana konu şunlardır:

1.PROFESYONEL DESTEK

Saç kaybının kişiler üzerinde yıkıcı psikolojik etkileri olabilmektedir. Ve çoğu zaman insanlar sorunlarının kökenine inip çözüm aramak yerine sorunlarını yok saymayı tercih etmektedirler. Anlık çözümler ile sorunu halletmeye çalışırlar ve profesyonel destek almaktan çekinirler. Oluşum Protez olarak akademik danışmanlarımız ve alanında deneyimi uzman kadromuz ile bu noktada sizlere destek sunuyoruz. Saçlarınız hakkında doğru karar verebilmeniz için size danışmanlık hizmeti sağlıyoruz.

2.ZAMANINDA ÖNLEM ALMAK

Saç kaybını önlemek tedavisinden ve sonradan uygulanacak çözüm yöntemlerinden her zaman daha önceliklidir.  Saç kaybını azaltmak için pek çok seçenek mevcuttur. Yine de saç kaybı yaşamak kesinlikle hayatın sonu değil. Oluşum Protez olarak biz saç kaybı yaşamakta olan kişilere en doğal ve uyumlu seçenekleri sağlıyoruz.

3.KENDİNİZİ HAZIRLAMAK

Saç kaybı sorunu yaşamak herkes için zordur. İster sağlık sorunlarından kaynaklansın isterse kalıtımsal olsun bu insanları etkileyen bir duruma dönüşebilir. Bu durumda kişinin mutlu olabilmesi için saçlandırma önerileri düşünülmeye başlanabilir. Arkadaşlarla ve aile bireyleri ile bu durum hakkında konuşmak kişiye faydalı olabilir. Doğru zamanda doğru müdahale ile yeniden mutlu olabilirsiniz.

4.DOĞRU SAÇLANDIRMA MERKEZİNİ SEÇMEK

Saçlandırma merkezleri hakkında ön araştırma yapmanız sizin için çok önemlidir. Bunun için para harcayacaksınız ve sonunda mutlu olmayı hedefliyorsunuz. Son aşamada saçlarınızın doğal görünümü sizin için çok önemli. Bunun için doğru saçlandırma merkezini seçmeniz oldukça önemli. Biz Oluşum Protez olarak sizin mutluluğunuzu her şeyden çok önemsiyoruz.