Protez Saç Nedir?

Saç protezi alopesi areate, alopesi totalis, trikotillomani, kemoterapi veya başka herhangi bir tıbbi durum ya da tedavinin sonucu olarak saç kaybı yaşayan hastalar için özel olarak tasarlanmış bir uygulamadır. Bu protezler 50’li yıllardan beri kullanılmaktadır. Saç protezleri ayrıca zayıflamış bağışıklık sistemini güneşten korumaya ve vücut ısısını düzenlemeye de yardımcı olabilmektedir.

Saç protezleri teknolojisinde son yıllarda büyük ilerleme gözlemlenmiştir. Saç protezi normal peruktan farklıdır. Bu yöntemde uygulanan kişiye mükemmel uyum yakalanması amacıyla baş çevresinin kalıbı alınır. Kalıp saçın tutulduğu tabana uygulanır. Bu işlemde hipoalerjenik bir kumaş kullanılarak allerjik reaksiyon riski minimize edilir çünkü kafa derisi yabancı maddelere karşı son derece hassas bir yapıdadır. Aynı işlem saç tabana uygulanırken de gerçekleştirilir. Saçı tutturmak için kullanılan bu teknikte düğümlerin tabana temas etmemesi için ayrıca özen gösterilir.

Saç protezi tıbbi veya farklı sorunlar nedeniyle saç kaybı yaşayan kişilerin problemini çözmek amacıyla tasarlanmış bir tekniktir.  Protez saç ilaç kullanımı ya da cerrahi müdahale gerektirmeyen ve çeşitli nedenlerle saç kaybı sorunu yaşayan kişilere uygulanan bir tekniktir. Müşterilerimiz Oluşum Protez Saçlandırma Merkezi’ne geldiklerinde uzman kadromuzca onlardan saç örneği alınır ve saç tasarım prosedürü başlar. Özenle firmamız tarafından hazırlanan saç protezleri hazırlandıktan sonra protez uygulama safhasına geçilir.

Sonrasında saç kesim ve şekillendirme prosedürleri uygulanır. Çok kısa sürede müşterimiz doğal saç görünümüne kavuşur. Saçlarını dilediği zaman tarayabilir/fırçalayabilir ve istediği zaman spor yapabilir,yüzebilir ve diğer tüm sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilir.